10. Türkiye Emok Festivali
 Ana Sayfa
 İletişim
 Duyurular

İPTAL EDİLMİŞTİR!!!.........

25-26.05.2013

Düzca Samandere Şelalerindeyiz!!!!!!!!!!    

Nisan ayı etkinliğimizi Eskişehir Sarıcakaya kampımız ile tamamladıktan sonra bu ay Düzce Samandere Şelalelerinde kamp yapmayı ve beraber olmayı düşündük.

"... Düzce'nin güneydoğusunda, İl merkezine 26 km. uzaklıkta yer alan Samandere Şelalesi, Samandere Köyü sınırları içinde bulunmaktadır. Bulunduğu köye adını veren, tabiat olaylarının meydana getirdiği özellikler ile oluşan Samandere Şelalesi, doğal oluşum özellikleri ile Milli Parklar Kanunu gereğince ve Orman Bakanlığınca “Tabiat Anıtı” olarak tescil edilmiştir. Ayrıca buradaki 500m. Yükseklikteki ağaçlar ve iki küçük şelale ile Cadı Kazanı denilen bölümde tescillidir.

Samandere Şelalesinde, ağaçların arasından şiddetle akan sular, beyaz köpükler halinde dökülerek cadı kazanı içinde derin kayalıkların arasında adeta kaynamaktadır. Şelalenin arkasındaki kayanın içinde, doğal olarak oluşan mağara ile bir ara kaybolan sular biraz ilerden tekrar ortaya çıkarak akışını sürdürmektedir.

Tabiat Anıtı olarak ilen edilen Samandere Şelalesi, koruma altına alınmış doğal bir varlığımızdır. Zengin bitki örtüsünün su sesi ile bütünleştiği şelalede, mesire ve piknik alanları, doğa yürüyüş parkurları, kamp alanları, orman içi dinlenme yerleriyle muhteşem bir doğagüzelliğine sahiptir. Tem Otoyoluna 20km. D-100 Karayoluna 26km.mesafededir." (Düzce İl Kültür ve Turizm Md. sitesinden alıntıdır)

Düzce içinde İtfaiye müdürlüğü yanından Beyköy yoluna giriyoruz. Beyköy den alışveriş yapmak mümkün. Buradan Samandere şelalesini soruyoruz ve mekana geliyoruz.

Ayrıca kamp yerimiz yakınında bulunan Şelale Yayla Evleri & Restaurant tesisleri'nden de yararlanmak mümkün....

Eskişehir Sarıcakaya kampı, tadı damağımda kaldı diyenler.... BEKLİYORUZZZ....
Bu sayfa 1488883 kez görüntülenmiştir.